Máslo? My nechceme jíst margarín.

Zdražili nám máslo! Dáme si olivový olej!

O pozitivních účincích olivového oleje více zde.

V tomhle státě a vůbec celé Evropě a světě jsou lidé, kteří si myslí, že nás ostatní lze ovládat, vysávat z nás energii a manipulovat jako loutky. Ale OUHA pánové. Jste na omylu! To nejde.

Vše jen dočasu! A boží mlýny melou pomalu, ale jistě! Na každého z vás jednou dojde! Kdo jámu kopá, sám do ní padá!

Jak je Čeština moudrá! Jak jsou lidé zde moudří, že život charakterizovali těmito příslovími!

Nedávná fotografie z Tesco Stores

Zpátky k máslu. Cena se závratně šplhá nahoru a jen málokterá hospodyňka si troufá odhadnout kam se dostane na Vánoce, kdy pečeme a másla potřebujeme velkou spoustu.

Proč se to děje? Proč zdražují máslo?

Odpověď je nasnadě. Nepoložila nás aféra vajec, nepoložila nás prasečí chřipka, nehýbe s námi vybíjení drůbeže ani divočáci. Pořád se nás nepodařilo dostat na kolena. Pravda trochu z peněz nás vyždímali, ale málo. Češi (a zřejmně i ostatní Evropané) si dokázali poradit a situaci pro svou rodinu vyřešit. Každý podle svého. Tak přitvrdíme, řekli si. Chtějí žít zdravě, nejedí naše plastové margaríny, tak jim to trochu osolíme.  Buď dostaneme víc peněz z másla, nebo ještě lépe, budou konečně zase jíst naše margaríny a vyděláme na ziskovějším businesu – medicíně. Dlouhodobé užívání margarínu pomůže znovu nakupit lidi v čekárnách ordinací a peníze se pohrnou. Chyba lávky, pánové.

Každý Čech je Švejk a každá žena si dokáže poradit díky své intuici.

Za mě. Máslo kupuju méně, o margarín nezavadím -přece nebudu kousat plast :-o, ale zajdu pro více olivového a jiného kvalitního oleje. A světe div se, moje tělo je ještě zdravější. On totiž rostlinný olivový olej je pro tělo ještě prospěšnější, než ono máslo. A na chleba? Pomazánka s olivovým olejem – humus, dýně brokolice, mrkev vajíčko a mnohé další. Česká hospodyňka umí uvařit i s práznou kuchyní ;-).

Takže pánové, toužící po moci a bydlící kdesi ve Švýcarsku a jinde. Nejsme ovladatelní! Naše duše jsou svobodné a žen je na světě mnoho, všechny máme obrovská srdce pro své rodiny a děti a nenecháme je jíst jedy, které se nám snažíte servírovat. Chodíme čím dál méně do restaurací, kde nevaří poctivě, míjíme regály s cukrovinkami plnými glukozo-fruktozového sirupu a obracíme etikety kvůli palmovému oleji. Máme svobodu v duši, přes protizákonnou kartelovou dohodu o zdražení másla, která hýbe celou Evropou.

Tak co vymyslíte dál?! Vzdejte to, jen v Praze roste na lekcích yogy  mnoho bojovníků, bojovníků za svobodu duše a těla.

Prostě: „Dokážeme vymyslet, jak to jde, i když to vlastně vůbec nejde :-)!“ Tak krásné letní dny všem statečným a úsměv na tvář :-).

 

Pár vět o zdravotních rizicích margarínu.

Oč jde a jak to začalo …

Transfigurované mastné kyseliny (anglicky trans-fats) jsou určité druhy nenasycených tuků (mohou být mono-nenasycené nebo poly-nenasycené). Transfigurované tuky se v přírodě vyskytují v nevelkém množství v masu a mléčných produktech. Tyto přirozené látky ale nepředstavují žádný problém.

Plastový margarin? Chybí jen 1 molekula, aby to byl plast!

Transfigurované tuky z regálů v obchodech s nimi ovšem nemají mnoho společného. Jsou vytvořené průmyslově částečnou hydrogenací rostlinných olejů (často palmového tuku) a živočišných tuků. Tento chemický proces byl vyvinut na počátku 19. století a první výrobek zpracovaný touto metodou poprvé přišel do prodeje v roku 1911 pod názvem Crisco.

Na rozdíl od přirozených nejsou transfigurované tuky potřebné, a také nejsou právě prospěšné zdraví. Konzumace transfigurovaných tuků pětkrát zvyšuje riziko koronární srdeční choroby. Zdravotníci proto celosvětově doporučují omezení spotřeby transfigurovaných tuků na stopová množství. Transfigurované tuky získané částečnou hydrogenací olejů jsou obecně považovány za mnohem horší než přirozené.

A teď je to zajímavé …

Margarín byl původně vyroben jako krmivo, po němž měli rychle přibývat krocani. Ty ale místo toho zabíjel. Ovšem lidé, kteří předtím vložili do výzkumu všechny své peníze, chtěli aby se jim vrátily, a tak dali hlavy dohromady a uvažovali, co udělat, aby je dostali zpět. Původně to byla bílá hmota bez chuti a zápachu, takže do ni přidali žluté barvivo a umělou příchuť, a začali to lidem prodávat místo másla.

Margarín nežerou ani myši, tak proč ho jí lidé?

Tak co, chutná? 

A teď o transfigurovaných tucích….

Margaríny obsahují velmi mnoho transfigurovaných mastných kyselin (některé přes 50 % … a ví někdo, CO je těch zbývajících 50 %?)

Podle poslední studie Harvard Medical, může konzumace margarínů, ve srovnání s těmi, které konzumují stejné množství másla, zvýšit počet onemocnění srdce u žen o 53%.

Zvyšují celkový cholesterol a LDL (to je ten škodlivý cholesterol) a snižují HDL cholesterol, (prospěšný cholesterol).

  • Až pětinásobně zvyšují ohrožení rakovinou.
  • Snižují kvalitu mateřského mléka.
  • Snižují odpověď organismu na antigen (imunita).
  • Snižují odezvu těla na inzulín.
  • Ale co je nejhorší ….
  • Margarínu chybí pouze jediná MOLEKULA – aby z něj byla 100% umělá hmota!!!

To poslední by samo o sobě mělo postačit k tomu, aby se soudný člověk ihned a do konce života vystříhal konzumace jakékoli formy „umělých jedlých tuků“, a čehokoli jiného, co prošlo hydrogenací. Transfigurované tuky jsou nepřirozené, a proto je tělo nikdy nemůže strávit a spotřebovat ve formě energie. Ale ani správně vyloučit. Hromadí se v něm, lepí se na buňky, které dusí. Ucpává to arterie, ztučňuje játra a bez ohledu na tělesnou námahu nebo cvičení s tím nic neuděláte. Takže mrtvice, infarkt, selhání jater nebo ledvin nebo rakovina číhají hned za rohem.

Nevěříte?
Zkuste tohle:

Kupte vaničku umělého jedlého tuku, otevřete to a nechte někde venku ve stínu nebo v garáži. Po několika dnech pozorování si povšimnete několika věcí:

  • nepřiblíží se k tomu žádní hlodavci, žádný hmyz, ani otravné octomilky, ba ani švábi;
  • ani po letech se to nezkazí a nezačne jinak páchnout;
  • nemá to žádnou výživnou hodnotu, takže to nic nebude žrát a nic na tom ani v tom neporoste;
  • dokonce i plísně a mikroorganizmy se tomu vyhnou (a to už je co říct!!).

Proč to nic živého nechce? Protože to je z 99.99% plast, který život zabíjí!! Co takhle rozpustit si na pánvi kelímek od jogurtu a namazat si to na topinku? Ne? Tak proč jíte margaríny?

Pamatujte: COKOLI zabíjí život, zabíjí i VÁS …. jen pomaleji.

Zdroj: Převzato ze stránek  WM magazínu (článek vyšel v č.69)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *