Nehojí se rány? Pomůže řebříček

Léto, louky, lesy – to patří k dovolené v Čechách … pamatuju si 2 roky zpátky, kdy moje děti zpívali o prázdninách písničku s nápěvem …“Prázdniny u babičky, prázdniny v Čechách … „. ..

Na loukách potkáváme mnohé byliny, které většinou jen míjíme, ty aktivnější z nás vyrážejí do lesa na maliny, borůvky nebo ostružiny. Ostatní tráví víc času u vody. A právě tam může prasknout pata. A pověstná bolavá pata pak pěkně bolí a potrápí svého vlastníka dostatečně.

Recept od mé maminky:

zajít do lékárny a koupit krém modré barvy dermazulen. Ránu rychle zahojí. Při mém posledním výsadku do lékárny se lékárnice omlouvala, že je Dermazulen ale znova dražší. Co když ho zruší, co budu dělat se svou bolavou patou? A tak jsem se jako správná kutilka hned bleskurychle zeptala na účinnou látku v zázračném modrém krému. Odpověď mě překvapila – heřmánek. Tak to je vyhráno, ten umím nasbírat na louce a krém vyrobit taky určitě zvládnu a s úsměvem na tváři jsem odkráčela z lékárny. Nějaké zdražování léků mě přece nemůže rozházet, když na louce roste tolik léčivek :).

Hned nato jsem si vzpomněla na svůj poslední výsadek na louku, sbírala jsem řebříček. Samozřejmě jsem se nejprve podívala, na co včechno je užitečný. Utkvěl mi v hlavě název článku:

„Kde je vše ztraceno, pomůže řebříček …“.

Recept 2 ode mně ;-).

Pokud se Vám jakákoli rána špatně hojí, vkládejte listy nebo květy řebříčku přímo do rány, dokud nebudete mít možnost krvácející ránu jinak ošetřit.

Na rozpraskané paty si můžete kromě dermazulenu udělat vlastní krém:

  • Použijte kosmetickou vazelínu, nebo lépe bambucké máslo.
  • Řebříček nechte louhovat alespoň 3 týdny ve slunečnicovém nebo jiném čistém oleji.
  • Vazelínu, bambucké máslo nebo jiný libovolný základ krému pak smíchejte s trochou oleje s macerovaným řebříčkem
  • Přidat můžete pár kapek levandulového éterického oleje pro ještě lepší hojení.
  • A voňavý hojivý krém je nasvětě.
  • Silné povahy mohou před namazáním potřít nehojící se místo zeleným ječmenem Green Ways. Ale pak je potřeba dát pozor, aby zelený od vás nebyl i byt. Hojení rány proběhne velmi rychle a bez chemie.

Létu zdar a bylinkám obzvlášť.

S láskou Lenka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *